buty do ślubu

Zróżnicowane buty ślubne

Pandemia nie była łaskawa dla osób planujących ślub. Ciągłe wprowadzanie obostrzeń i niepewność powodowały frustracje u przyszłych małżonków. Część zdecydowała się zorganizować uroczystość w okrojonym składzie, inni jednak czekali na lepsze czasy. Być może to właśnie ten moment. Myśląc o uroczystości zaślubin mamy wiele rzeczy do zaplanowania. Sala, fotograf, oprawa muzyczna, goście, stroje i wiele innych spraw. Dziś jednak skupmy się na tym, by zastanowić się, jakie buty ślubne sprawiłyby nam największą radość? Jest to temat rzeka.

Szpilki na uroczystości ślubne

Jak w przypadku stroju, tak i tu panowie mają zdecydowanie łatwiej. Kobiety jednak stają przed trudnym wyborem. Jeśli chodzi o buty do ślubu, pojawia się najczęściej pytanie: płaskie, czy szpilki? Statystyka jest nieubłagana. Opierając się na ankietach można wyciągnąć wniosek, że 75 % pań przynajmniej na część formalną decyduje się na szpilki. Pozostałe wybierają obuwie płaskie. Łatwo to wytłumaczyć. Buty na obcasie podkreślają sylwetkę, modelują nogi i pośladki. Kobiety pragną tego dnia wyglądać wyjątkowo, toteż nawet gdy na co dzień nie używają szpilek, w dniu ślubu robią wyjątek. Czy są to buty ślubne szyte ręcznie, czy model z półki, to już zależy od determinacji panny młodej i zasobności portfela.

Płaskie obuwie na przyjęcie weselne

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku wesela. Gdy para młoda ma już część formalna za sobą wiele pań, czasem już na początku balu, czasami w późniejszej jego fazie zrzuca szpilki. Tutaj wygoda jest najważniejsza. Gdybyśmy prześledzili ostatnie godziny imprez weselnych zauważylibyśmy, że ponad 85 % panien młodych ma na stopach buty płaskie. I tutaj podobnie, jak w przypadku szpilek. Producenci prześcigają się w projektowaniu coraz to nowych modeli. Również rynek produktów dla bardziej wymagających jest bogaty w wyjątkowe egzemplarze z wieloma możliwościami personalizacji. Ręcznie szyte buty ślubne to również te płaskie, przez wiele osób niesłusznie uważane za mniej kobiece.

Dziś wybór obuwia dostosowanego do urody, sylwetki, czy nawet charakteru i nastroju właścicielki nie jest żadnym wyzwaniem. Istnieje wielu specjalistów, którzy poradzą sobie z nawet najbardziej wymagającym zamówieniem.

buty ślubne zimowe

Wygodne buty do ślubu

Ślub to magiczny, bajkowy, jedyny taki niepowtarzalny dzień w życiu kobiety. Panna Młoda ma za zadanie cieszyć się każdym momentem tego dnia i mieć poczucie wyjątkowości każdej chwili. Buty do ślubu to bez wątpienia najważniejszy rodzaj obuwia. Potrzebne są, by poprowadzić ich właścicielkę przed ołtarz, przetańczyć całą noc i wkroczyć z nią na nową drogę życia. Ważne jest więc, by buty ślubne były lekkie i wygodne, aby ten dzień miał w nich jak najpiękniejszy wyraz bez bólu. Muszą więc być absolutnie wyjątkowe, nie mogą posiadać żadnych mankamentów. Dlatego warto postawić na oryginalne, ręcznie szyte obuwie.

Zimowe obuwie ślubne

Buty do ślubu, który odbędzie się zimą w chłodnej i surowej aurze, powinny być przede wszystkim ciepłe, odporne na działanie czynników zewnętrznych i trwałe. Koniecznie należy zdecydować się na dwie pary obuwia. Jedne, w których Panna Młoda pójdzie o kościoła, na spacer i sesję w plenerze. Drugie - w których przetańczy całą noc. Wybór pierwszych nie powinien stanowić problemu. Bowiem przeważnie figurują w ofercie sklepów kozaki na niskim obcasie, lub botki - klasyczne, gładkie, na wysokiej szpilce, bogato zdobione, koronkowe, w różnej kolorystyce. Ważne, by razem z kreacją i dodatkami tworzyły spójną całość i efekt nie był przekombinowany.

Ręcznie szyte buty na miarę

Główne zasady, którymi należy się kierować wybierając buty ślubne są takie, że mają one:

  • wyrażać charakter i osobowość Panny Młodej,
  • podkreślić seksapil, kobiecość, szyk i elegancję,
  • pasować do bukietu ślubnego,
  • pasować do krawata, szelek, butów czy choćby skarpetek Pana Młodego.

Przeróżne firmy oferują naprawdę szeroki wachlarz obuwia. Na bazie swojego ulubionego modelu można stworzyć razem z projektantami swój własny, niepowtarzalny look. Ręcznie szyte buty na miarę wykonywane są z najwyższą starannością tak, aby czuć się w nich bezpiecznie i komfortowo. Według aktualnie obowiązujących trendów do wyboru są przeróżne modele: klasyczne szpilki, wiązane sandały, wygodne baleriny, czy ekstrawaganckie czółenka w barwnych, wyrazistych kolorach - nie tylko klasyczna biel.

wesele na Podlasiu

Dzisiaj organizacja wesela to wcale nie taka prosta sprawa. Z całą pewność przekonali się o tym młodzi, którzy pragnęli zorganizować swój ślub oraz przyjęcie weselne w kilka miesięcy. Trzeba pomyśleć o wszystkich. Od sali weselnej aż po coś takiego jak buty ślubne.

W chwili obecnej sale weselne trzeba rezerwować z przynajmniej 2-letnim wyprzedzeniem, albowiem w innym przypadku możemy zapomnieć o interesującej nas sali. Dlatego też warto już dzisiaj znaleźć miejsce na ślub oraz wesele. Coraz większą popularnością cieszy się zawieranie sakramentalnego związku małżeńskiego poza kościołem czy urzędem stanu cywilnego - ślub w plenerze to dzisiaj coraz częstsza praktyka na jaką decydują się młodzi ludzie. Jeśli interesuje Cię ślub poza urzędem to warto już dzisiaj dowiedzieć się jakie kryteria trzeba spełnić, aby było to realne. W rzeczywistości zazwyczaj nie ma z tym problemów i Urzędy Stanu Cywilnego zgadzają się na takie rozwiązanie. Jeżeli uda Wam się już dogadać taką możliwość to koniecznie trzeba znaleźć idealnie miejsce na taki ślub uzgodnione z profesjonalistą, jakim jest fotograf ślubny. Najlepszym rozwiązaniem będzie z pewnością pensjonat, gdzie zorganizowane zostanie specjalnie dla Was wesele w plenerze. Będzie to wygodne zarówno dla Was i waszych gości, albowiem nie będziecie musieli się nigdzie przemieszczać, a zaraz po ceremonii zaczniecie hucznie świętować. To jest Twój dzień, a wesele na Podlasiu na pewno będzie udane!