buty do ślubu

Zróżnicowane buty ślubne

Pandemia nie była łaskawa dla osób planujących ślub. Ciągłe wprowadzanie obostrzeń i niepewność powodowały frustracje u przyszłych małżonków. Część zdecydowała się zorganizować uroczystość w okrojonym składzie, inni jednak czekali na lepsze czasy. Być może to właśnie ten moment. Myśląc o uroczystości zaślubin mamy wiele rzeczy do zaplanowania. Sala, fotograf, oprawa muzyczna, goście, stroje i wiele innych spraw. Dziś jednak skupmy się na tym, by zastanowić się, jakie buty ślubne sprawiłyby nam największą radość? Z pewnością nie będą to chodaki drewniaki, ale wybór jest ogromny.

Szpilki na uroczystości ślubne

Jak w przypadku stroju, tak i tu panowie mają zdecydowanie łatwiej. Kobiety jednak stają przed trudnym wyborem. Jeśli chodzi o buty do ślubu, pojawia się najczęściej pytanie: płaskie, czy szpilki? Statystyka jest nieubłagana. Opierając się na ankietach można wyciągnąć wniosek, że 75 % pań przynajmniej na część formalną decyduje się na szpilki. Pozostałe wybierają obuwie płaskie. Łatwo to wytłumaczyć. Buty na obcasie podkreślają sylwetkę, modelują nogi i pośladki. Kobiety pragną tego dnia wyglądać wyjątkowo, toteż nawet gdy na co dzień nie używają szpilek, w dniu ślubu robią wyjątek. Czy są to buty ślubne szyte ręcznie, czy model z półki, to już zależy od determinacji panny młodej i zasobności portfela.

Płaskie obuwie na przyjęcie weselne

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku wesela. Gdy para młoda ma już część formalna za sobą wiele pań, czasem już na początku balu, czasami w późniejszej jego fazie zrzuca szpilki. Tutaj wygoda jest najważniejsza. Gdybyśmy prześledzili ostatnie godziny imprez weselnych zauważylibyśmy, że ponad 85 % panien młodych ma na stopach buty płaskie. I tutaj podobnie, jak w przypadku szpilek. Producenci prześcigają się w projektowaniu coraz to nowych modeli. Również rynek produktów dla bardziej wymagających jest bogaty w wyjątkowe egzemplarze z wieloma możliwościami personalizacji. Ręcznie szyte buty ślubne to również te płaskie, przez wiele osób niesłusznie uważane za mniej kobiece.

Dziś wybór obuwia dostosowanego do urody, sylwetki, czy nawet charakteru i nastroju właścicielki nie jest żadnym wyzwaniem. Istnieje wielu specjalistów, którzy poradzą sobie z nawet najbardziej wymagającym zamówieniem.