buty ślubne

Jak wykorzystać obuwie ślubne po uroczystości

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. Nic dziwnego, że każda panna młoda przywiązuje ogromną wagę do swojego wyglądu w tym dniu. Gdy weselne dzwony już ucichną, większość panien młodych zastanawia się co zrobić z elementami ślubnej stylizacji. Suknię ślubną można sprzedać lub przechować dla przyszłych pokoleń. Podobnie sprawa wygląda z dodatkami takimi jak welon, torebka czy ślubna biżuteria. Sprzedaż pozwoli nam odzyskać przynajmniej część pieniędzy, które wydaliśmy na ślubny strój. Wątpliwości pojawiają się jednak, jeśli chodzi o obuwie ślubne. Niezależnie od tego, czy są to buty ślubne ręcznie szyte, czy pochodzące z regularnej sprzedaży – warto je zagospodarować.

Buty do ślubu z drugiej ręki

Wszystko zależy od tego, jakie buty do ślubu wybrała panna młoda. Jeżeli to typowe obuwie ślubne ozdobione kryształkami czy brokatem, to możemy spróbować je sprzedać. Warto wiedzieć, że buty ślubne wysokiej jakości mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych... Przed sprzedażą zadbajmy o nasze obuwie do ślubu. Skontrolujmy jego stan. Sprawdźmy, czy buty nie są uszkodzone. W razie konieczności znieśmy je do szewca. Prawdopodobnie konieczna będzie wymiana fleków. Zwłaszcza jeśli w trakcie wesela panna młoda była królową parkietu. Obuwie ślubne należy też dokładnie wyczyścić. Dobór środków i metody czyszczenia powinny być dopasowane do materiału, z którego zostały wykonane ślubne pantofelki. Kolejny krok to dezynfekcja. Jest ona szczególnie ważna, jeśli ktoś kupuje obuwie z drugiej ręki. Ten zabieg pozwoli na uniknięcie zarażenia się różnymi chorobami, na przykład grzybicą stóp.

Klasyka idealna także na co dzień

Coraz częściej panny młode decydują się na buty ślubne, że standardowych kolekcji. Takie buty możemy nosić po weselu do codziennych stylizacji. W takim przypadku zwróćmy szczególną uwagę na wysokość obcasa. Jeśli na co dzień nie nosimy wysokich szpilek, to zdecydujemy się na pantofle na stabilnym słupku. Co z kolorami? W tym przypadku obecnie obowiązująca moda zostawia nam ogromne pole do popisu. Praktycznie każdy kolor jest dozwolony. Jeśli chcemy optycznie wysmuklić i wydłużyć nasze nogi, to najlepszym wyborem będą buty ślubne w odcieniach nude. Taki wybór pozwoli także bez problemu wykorzystać buty do stylizacji codziennych.